Zdravější zařízení na vaření

tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Přečtěte si prosím moje zásady zveřejňování a ochrany osobních údajů.

při zdravějším výběru stravy a životního stylu se můžete setkat s dotazem na vaše současné vybavení na vaření. Stále používáte starou sadu poškrábaných, potenciálně toxických, nepřilnavých pánví? Plastové nádobí nebo skladovací nádoby?

pokud jste připraveni provést některé upgrady, níže najdete několik mých oblíbených možností zdravější kuchyně.

1. Smaltovaná litina

litinový hrnec

to rozhodně spadá do kategorie „investice“, protože tyto kusy nejsou levné. Budou však trvat věčně. Pravděpodobně byste mohli předat toto nádobí svým budoucím vnoučatům!

nádobí Le Creuset obsahuje smaltovanou litinu, netoxickou a nelepivou variantu, která rovnoměrně rozděluje teplo. Je to bezpečné pro vaření jak na sporáku, tak v troubě, takže je ideální pro téměř jakýkoli recept, který chcete řešit! Osobně vlastním tuto holandskou troubu o objemu 5 1/2 litru a používám ji na vše od výroby polévek na sporáku až po pečení velkých zeleninových pokrmů a kastrolů. Udržuje teplo po dlouhou dobu, také, což usnadňuje podávání přímo u stolu.

2. Tradiční litinová pánev

litinová pánev

Jedná se o mnohem dostupnější variantu pro ty z nás, kteří nemohou zásobit naše kuchyně dražší smaltovanou litinou, kterou jsem zmínil výše. Kromě nedostatku pěkných barevných možností je hlavním rozdílem mezi smaltovaným a tradičním litinovým nádobím potřeba zvláštní manipulace a péče.

tradiční litinové pánve by se neměly používat k vaření kyselých potravin, jako je rajčatová omáčka, a musí být řádně ochuceny, aby se zachovala jejich nelepivá kvalita. Také je nelze umýt v myčce nádobí. Ve skutečnosti by měla stačit jen voda a tuhý kartáč. Nejen, že litinové pánve vydrží věčně, dostanete také další dávku železa ve všem, co s ním vaříte!

osobně používám tuto Lodge 10-palcovou pánev, protože je cenově dostupná a asi tak těžká,jak se mohu pravidelně zvedat. Nicméně, těším se na upgrade na Le Creuset skillet jednoho dne, aby se zabránilo nutnosti re-sezónu a pro snadnější vyčištění. (Varování: ochucení litinové pánve může způsobit, že váš dům bude cítit hrozně!)

3. Non-hliník pečení

pie dish

expozice hliníku je docela nemožné, aby se zabránilo všechny dohromady, takže je nejlepší snížit jakékoliv další nebo zbytečné expozice, kdykoli můžeme. Tradiční pečení může obsahovat hliník, protože vede teplo velmi dobře,ale existuje spousta dalších netoxických možností.

například toto jídlo Emile Henry Pie se stalo jedním z mých velmi oblíbených kousků, které se používají v kuchyni. Vyrobeno z kameniny, s mimořádně odolnou glazurou proti poškrábání, jsem si jistý, že při každém použití se do mého jídla nevyluhují žádné chemikálie. Je také působivě nepřilnavý, bez nutnosti toxického teflonového povlaku. Udělal jsem všechno od Krustového dýňového koláče po vaječné pečivo v této misce, bez jakéhokoli lepení! (A víte, jak lepkavá vejce mohou být.) Mám v plánu přidat tento obdélníkový pekař do své sbírky v blízké budoucnosti, což by bylo ideální pro lasagne a rodinné kastrolky!

k dispozici je také spousta cenově dostupných skleněných pekáčů, které jsou ideální pro netoxické pečení. Skleněné nádobí není tak docela jako nelepivé ve srovnání s prosklenou kameninou výše, ale to dělá svou práci!

4. Dřevěné kuchyňské náčiní

dřevěné kuchyňské náčiní

pokud upgradujete nádobí, má smysl Upgradovat nádobí, které bude s tímto nádobím interagovat, také. Plastové nádobí se může roztavit nebo vločkovat do vašich horkých pánví, potenciálně přidáním toxického doplňku k jídlu.

místo toho zkuste vařit s dřevěným nádobím! Nebudou poškrábat nádobí nebo vyluhovat chemikálie do jídla a přicházejí v různých tvarech a velikostech, aby vyhovovaly vašim potřebám. Navíc můžete získat celou sadu organických bambusových nádob za přijatelnou cenu ve srovnání s tradičními kuchyňskými potřebami.

5. Skleněné skladovací kontejnery

skleněné skladovací kontejnery

poté, co jste uvařili všechno zdravé, netoxické jídlo, poslední věc, kterou chcete udělat, je uložit ji do plastové nádoby! Zatímco mnoho společností se nyní snaží vyrábět skladovací kontejnery bez BPA, nemůžeme vědět, kterou látkou by ji mohli nahradit. Nejbezpečnější možností je sklo, které do jídla nevyluhuje žádné chemikálie ani příchutě. (Protože většina skleněných skladů přichází s gumovými nebo plastovými víčky, vyvarujte se jejich plnění až na vrchol, abyste se vyhnuli kontaktu.

zkuste použít skleněné zednické sklenice k uložení domácích salátových dresinků a ořechových másla a větších skleněných zásobníků na vařené pečivo a polévky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.