Session musician

studiová kapela je hudební soubor, který je zaměstnán nahrávacím studiem za účelem doprovodu nahrávacích umělců, kteří jsou zákazníky studia.

pozoruhodné skupinyEditovat

tato část neuvádí žádné zdroje. Pomozte nám vylepšit tuto sekci přidáním citací do spolehlivých zdrojů. Nedoložený materiál může být napaden a odstraněn. (Únor 2018) (Přečtěte si, jak a kdy odstranit tuto šablonu zprávy)

 • Nashville A-Team (Nashville, 1950–1960)

studioví hudebníci, kteří nahrávali během zvukové éry Nashville. Jejich příspěvky začaly v padesátých letech s umělci jako Elvis Presley. Původní A-tým zahrnuje baskytaristu Boba Moora; kytaristé Grady Martin, Hank Garland, Ray Edenton, a Harold Bradley; bubeník Buddy Harman; pianisté Floyd Cramer a Hargus“ Pig “ Robbins; Šumař Tommy Jackson; ocelový kytarista Pete Drake; harmonikář Charlie McCoy; saxofonista Boots Randolph; a vokální skupiny The Jordanaires a Anita Kerr Singers. Cramer, McCoy a Randolph, spolu s pozdějším A-Teamerem a producentem Chetem Atkinsem, by se později objevili jako součást Hee Haw ‚s Million Dollar Band v 1980.

 • Booker T. & the M. G.‘ S (Memphis, 1960–1970)

the house band na Stax records v Memphisu během 1960 a 1970, hrát za Otisem Reddingem, Eddiem Floydem, Samem a Davem, Isaacem Hayesem, The Staple Singers a dalšími. Kytarista MGS Steve Cropper spoluautorem mnoha reddingových hitů a MGS produkoval alba a hity singlů jako „Green Onion“ samy o sobě, zatímco jsou domácí kapelou ve Staxu.

 • The Wrecking Crew (Los Angeles, 1960–1970)

plodné, zavedené studiové hudebníky se sídlem v Los Angeles. Nahráli mnoho písní a alb od 1960s. the Ron Hicklin Singers (také účtován jako Charles Fox Singers) byla vokální skupina úzce spojená s Wrecking Crew a objevila se jako doprovodná zpěvačka na mnoha nahrávkách posádky.

 • The Funk Brothers (Detroit, 1960–1970)

Session hudebníci, kteří podpořili mnoho nahrávek Motown Records od konce 50. let do začátku 1970.let, stejně jako několik nemotownových nahrávek, zejména na Jackie Wilsonově „(Your Love Keeps Lifting Me) Higher and Higher“.

 • the Andantes (Detroit, 1960)
 • the Memphis Boys (Memphis, 1960)
 • sekce (Los Angeles, 1960–1970)

losangeleská písničkářská scéna spojená s nočním klubem Troubadour a Laurel Canyonem v pozdních 1960 až polovině 1970 byla podporována hudebníky Russ Kunkel, Danny Kortchmar, Leland Sklar a Craig Doerge. Tato kombinace session, přezdívaná „the Section“ nebo „The Mafia“, podpořila mnoho hudebníků, mimo jiné: Carole King, James Taylor, Jackson Browne, Warren Zevon, Kris Kristofferson a David Crosby.

 • Muscle Shoals Rhythm Section (Memphis, 1960)

skupina zahrnující Barry Beckett, Roger Hawkins, David Hood a Jimmy Johnson, také známý jako Swampers, se stal známým pro „Muscle Shoals Sound“. Mnoho nahrávek provedených v oblasti Memphisu, který zahrnoval Muscle Shoals, Alabama, používal Memphis rohy ve svých aranžmá.

 • MFSB (Philadelphia, 1970)

MFSB byla skupina soulových hudebníků ve Filadelfii v Sigma Sound Studios; později se stali instrumentální skupinou a jejich nejznámějším hitem byl “ TSOP (The Sound Of Philadelphia)“, lépe známý jako téma od Soul Train.

 • The Hillside Singers (1970)

vokální skupina pověřená poskytováním vokálů pro Mayoham Music, kterou tvořili manželé Al Ham a Mary Mayo(druhý z nich byl také členem skupiny). Skupina je nejlépe známá svými znělkami a tématy televizních zpráv. „Chtěl bych naučit svět zpívat (v dokonalé harmonii),“ původně složený jako znělka pro Coca-Colu, se stal překvapivým hitem a zdrojem názvu nahrávky skupiny, protože reklama Coca-Coly uváděla zpěváky na svahu. The New Seekers by měli ještě větší hit se stejnou písní. Jejich nejznámějším zpravodajským tématem bylo „přiblížit se svému světu“, spojené s akčním zpravodajským formátem Capital Cities Communications.

 • Salsoul Orchestra (New York, 1970–1980)
 • Compass Point All Stars (1970-1980)
 • SM Rookies (Soul, 2010s)

projektová skupina složená ze stážistů vybraných zábavní společností SM Entertainment, aktivní od roku 2013 do roku 2018. Stážisté vybraní do skupiny podporovaní projektovými aktivitami, nahrávali a pokrývali písně umělců labelu v letech 2013 až 2017 a příležitostně vystupovali na koncertech SM Town v období 2013-2015. Většina členů skupiny nakonec debutovala a stala se členy K-popových skupin Red Velvet, NCT a její podjednotky, A Aespa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.