Scratch K-12 Curriculum

Tato stránka nabízí řadu plánů lekcí pro použití programu Scratch programming v rámci vzdělávání K-12 na podporu vzdělávání specifického pro disciplínu,jakož i řešení vzdělávacích standardů vyjádřených ve společných základních státních standardech a vědeckých standardech generace další generace (v Kansasu také souhrnně známé jako standardy pro kariéru a vysokou školu).

Scratch je programovací jazyk a prostředí vyvinuté celoživotní mateřskou skupinou MIT Media Lab, která se snaží zpřístupnit programování reprezentací programovacích bloků syntaxas ve vizuálním multimediálním programovacím prostředí. Scratch má také silnou pedagogickou komunitu na ScratchED.

materiály k lekcím

níže uvedené materiály k lekcím jsou poskytovány zdarma pod licencí Creative Commons By Attribution License.Prosím, neváhejte kopírovat, distribuovat, a dokonce přizpůsobit tyto materiály lekce tak, aby vyhovovaly vašim potřebám – žádám vás pouze o uznání katedry informatiky na Kansas State University a mé role při jejich vytváření a zpřístupňování.

Scratch Music

tato lekce představuje Scratch programování tím, že vyzývá studenty, aby naučili Scratch hrát Beethovenovu „Ódu na radost“. To také pomáhá studentům pochopit matematické pozadí hudební notace a rozvíjet dovednosti v počítání & kardinality, algebraické operace, Časové uvažování, abstraktní myšlení a matematické modelování.

tato lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie, ale je zvláště užitečná prostudenti se učí číst hudbu.

konečný příklad programu

všechny soubory (včetně upravitelných verzí docx): Hudba.zip

jednotlivé soubory:

 • Scratch Music lekce plán
 • čtení hudby leták
 • přehrávání Ódy na radost v poškrábání
 • Óda na radost noty (od makingmusicfun.net
 • dokončený soubor programu Scratch

adaptace literatury Scratch

tato lekce zahrnuje přizpůsobení knihy do virtuální fáze výroby pomocí Scratch. Vývoj adaptace vyžaduje, aby studenti pečlivě studovali původní práci, a zvážit důsledky nového média a jak to změní aspekty práce. Podporuje také rozvoj abstraktního, kauzálního a časového uvažování, využívá týmovou práci v malém týmu a v celé třídě, a zdůrazňuje písemnou revizi a kritiku, stejně jako rozvoj gramotných dovedností 21.století.

tato lekce slouží jako dobrý úvod k vytvoření Scratch play, which can be expanded on to tackle a grade-specific work of literature.

konečný příklad programu

všechny soubory (včetně upravitelných verzí docx): LiteratureAdaptation.zip

jednotlivé soubory:

 • plán lekce adaptace literatury
 • leták skriptu „vtip“
 • animace scény ve Scratchu
 • dokončený soubor programu Scratch

Scratch Geometry

tato lekce je primárně posílena pro znalosti geometrických tvarů. Podporuje také rozvoj matematického myšlení a modelovacích dovedností, a poskytuje příležitost aplikovat znalosti tvaru praktickým způsobem. Ztělesňuje všechny společné základní standardy pro matematickou praxi. A, zavádí řadu stíracích bloků a programovacích postupů, které lze znovu použít v budoucích snahách studentů.

tato lekce byla specificky zaměřena na 3. ročník, ale může být snadno přizpůsobena pro jiné úrovně.

konečný příklad programu

všechny soubory (včetně upravitelných verzí docx): geometrie.zip

jednotlivé soubory:

 • Scratch Geometry Lesson Plan
 • kreslení trojúhelníku v Scratch letáku
 • kreslení libovolného pravidelného tvaru V Scratch letáku
 • dokončený soubor programu Scratch

katapult

tato lekce se skládá z několika souvisejících modulů, které lze použít společně k rozvoji smyslu procesu konstrukčního návrhu nebo moduly lze použít jednotlivě. Celá série povede studenty návrhem miniaturního katapultu pomocí inženýrských postupů, počítaje v to: zkoumání vlastností materiálu, strukturní vlastnosti, výpočet sil pomocí newtonovské mechaniky, stejně jako využití statistického a počítačového modelování a simulace. Zatímco moduly byly navrženy speciálně s ohledem na studenty středních škol (protože mnoho konceptů, na které se vztahuje, je představeno v prostředí střední školy), lze je snadno přizpůsobit pro použití na střední škole odstraněním velké části lešení a umožněním studentům rozvíjet testovací a simulační postupy, které budou sami používat (HS-ETS1-2), s důrazem na využití myšlení vyšších řádů a řešení problémů.

konečný příklad programu

všechny soubory (včetně upravitelných verzí docx): katapult.zip

jednotlivé soubory:

 • plán lekce katapultu
 • fyzikální výpočty pro Mangonel leták
 • dokončený soubor programu Scratch


Scratch Curriculum Nathan h. Bean je licencován pod mezinárodní licencí Creative Commons Attribution 4.0.
na základě práce na http://cis.ksu.edu/~nhb7817/scratch_curriculum.html.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.