recenze Santa Cruz Chameleon (série)

Santa Cruz kola

obrázky od SantaCruzBicycles.com

Santa Cruz Chameleon je jedním z nejvíce adaptabilní hardtail kola kolem. Dodává se s hliníkovým nebo uhlíkovým rámem, nastavitelnými výpadky a 29 “ nebo 27,5+ koly a pneumatikami. Jezdit tvrdě na stezkách, nebo si to backpacking týdny!

Santa Cruz Chameleon je fun-milující hardtail navržen tak, aby dělat, co protíná vaši mysl. V závislosti na zvoleném nastavení, může být nadšený běžeckými singletracky, sjezdy, a volné stezky, nebo vás podpoří při celodenních dobrodružstvích v sedle.

název „Chameleon“ mu dokonale vyhovuje, protože se může mnoha způsoby měnit, aby splynul s jeho prostředím. Pokud chcete jedno kolo, které může převzít roli několika zcela odlišných dvoukolových vozidel, Santa Cruz Chameleon je vaše nejlepší sázka.

Pro Koho Je Santa Cruz Chameleon Určen?

Santa Cruz neudělal Chameleon s ohledem na konkrétní typ cyklisty. Namísto, zvládli to tak, aby vyhovovali potřebám široké škály cyklistů s různými jízdními styly a preferencemi.

29″ kola jsou ideální pro rychlost a vzdálenost, protože se lépe valí a pomáhají vám udržovat průtok. I když jsou lepší volbou pro sjezdy, Chameleon není opravdu vhodný pro rozbíjení skalky, protože je to hardtail. Při jízdě je lepší držet se nečistot.

Santa Cruz Chameleon je vynikající trailové kolo s dobrými lezeckými schopnostmi, vynikající sestupnou zdatností a hbitou manipulací.

 obrázek

pokud chcete maximální hravost, verze 27.5+ zajistí, že ji získáte. Je potěšením jezdit po rozích, bouřit berms, a klouzání po volném terénu. Široké pneumatiky vám poskytují vynikající trakci a možnost provozovat nízké tlaky poskytuje dostatek pohodlí.

když už vás nebaví dělat smyčky na dvorních stezkách, vložte je do tašek, stojanů a klecí a vydejte se na expedici bikepacking.

rychlý přehled-více sestavení k dispozici

Santa Cruz Chameleon je k dispozici v několika sestavách nazvaných D, D+, R, R+ pro modely hliníku (a) A S, S+, SE, SE+ pro modely uhlíku (C). Sestavení R a R + jsou však k dispozici s oběma typy rámců. „Plus“ v názvu znamená 27,5 + kola a pneumatiky.

 Santa Cruz Chameleon staví

zatímco všechny tyto kola jsou v podstatě odlišné a poskytují jiný zážitek z jízdy, všechny jsou charakterizovány některými společnými rysy:

  • hliník nebo uhlík C rám a vidlice.
  • 27.5 + nebo 29″ kola a pneumatiky.
  • 120 mm nebo 130 mm přední pojezd.
  • Nastavitelné Výpadky.
  • 1x hnací ústrojí.

tyto modely jsou k dispozici také ve čtyřech barevných schématech — Modrá, Oranžová, Bronzová a Černá. První dva jsou vyhrazeny pouze pro hliníková kola, zatímco další dva lze vidět s hliníkovými i uhlíkovými rámy.

ceny se mezi těmito různými sestavami značně liší. Můžete získat hliníkový Chameleon D za pouhých $ 1,799 nebo můžete rozbít banku a získat Carbon SE + za $ 4,799 .

proto je Santa Cruz Chameleon vhodný pro začátečníky, nadšence i hardcore jezdce.

Chameleon D & D+

pouze hliník

 Santa Cruz Bicycles-Chameleon a D Complete Mountain Bike 2021

Santa Cruz Chameleon D A D + jsou nejdostupnější modely, které můžete získat. Právě teď stojí oba jen $ 1,799, což je docela rozumná cena za komponenty a výkon, který získáte.

tato kola jsou k dispozici pouze s hliníkovými rámy, které jsou doplněny vidlicemi RockShox Recon RL. Model 29 „má pojezd 120 mm a model 27.5“ má 130mm.

jsou vybaveny sadou SRAM SX Eagle, která nabízí hnací ústrojí 1×12 spolu s hydraulickými kotoučovými brzdami na úrovni SRAM.

valí se na ráfcích WTB ST I25 a ST i40, zatímco pneumatiky se liší. 29er má kombo pneumatik Maxxis Minion DHF (2.3″) a Maxxis Ardent Race (2.35″), zatímco 27.5 „model sportovní Maxxis Rekon 2.8“ přední a zadní.

na Chameleon D nedostanete kapátko, ale pneumatiky jsou bezdušové.

je to skvělá volba pro začátečníky a středně pokročilé jezdce, kteří chtějí rozpoznatelnou kvalitu za nízkou cenu.

viz D & D + modely na evo nebo na konkurenčním cyklistovi

Chameleon R & R+

hliník a uhlík

Santa Cruz Bicycles-Chameleon a R Complete Mountain Bike 2021

Chameleon R A R + jsou zvláštní stavby v tom, že jsou k dispozici jak na hliníkových, tak na uhlíkových rámech. Kromě materiálu rámu mezi nimi nejsou žádné velké rozdíly.

tyto sestavy jsou dodávány s hnacím ústrojím NX Eagle SRAM, který je o něco vyšší než SX Eagle a nabízí 12 rychlostí. Všechny sestavy jsou vybaveny vidlicemi FOX Rhythm 34 s pojezdem 120 mm nebo 130 mm, stejně jako výše.

brzdy jsou SRAM Level T nebo Guide T. ty se nacházejí na dražší uhlíkové verzi, která stojí 2 699$, což je o 300 $více než hliníková.

distribuce pneumatik je zde stejná jako u levnějšího chameleonu D, což je v pořádku, protože jsou za tuto cenu stále docela dobrou volbou.

největší rozdíl je v tom, že tento bodec v ceně vám poskytne 150mm Race Face aeffect dropper sedlovka, která se hodí, pokud budete jezdit agresivněji.

viz R & R + modely na evo nebo na konkurenčním cyklistovi

Chameleon s & s+

pouze uhlík

Santa Cruz Chameleon s

Chameleon s & S + je místo, kde začíná budování výkonu. Tyto modely jsou postaveny na karbonových rámech Santa Cruz v kombinaci s předním odpružením Fox 34 Performance, které nabízí 120 mm nebo 130 mm zdvihu.

pro tento model se Santa Cruz rozhodl pro skupinu 1×12 SRAM GX Eagle s kazetou 10-50T a klikovou sadou 30T.

brzdy byly také vylepšeny, takže tyto sestavy jsou vybaveny brzdami a pákami SRAM Guide T, spojenými s vášnivými středovými 180mm rotory.

modely Chameleon S A S+ se valí na kolech Race Face AR, která jsou zabalena do stejných pneumatik Maxxis, které se nacházejí na ostatních modelech.

kapátko je také upgradováno, takže můžete očekávat, že uvidíte kapátko RockShox Reverb Stealth 31.6 s vnitřně vedenými kabely.

všechna tato vylepšení činí Santa Cruz Chameleon S a S + skvělou volbou pro jezdce orientované na výsledky, kteří nechtějí příliš natahovat svůj rozpočet.

Viz S & s + modely na závodním cyklistovi

Chameleon SE & SE +

Carbon Only

 Santa Cruz Chameleon SE

Chameleon se & se + představují crème de la crème této série. Jedná se o vysoce kvalitní uhlíková kola vybavená špičkovými komponenty.

skupina a zavěšení jsou stejné jako u modelů s & s+ popsaných výše. Brzdy jsou stejné stejně. V podstatě, jít nahoru o jednu třídu v těchto oblastech by příliš zvýšilo cenu.

první zlepšení je vidět u brzd. Jsou to SRAM Guide R S 180mm rotory, které vás zastaví na desetník bez ohledu na terén nebo jízdní podmínky.

pro tyto stavby se Santa Cruz rozhodl pro své vlastní ráfky, rezervu Santa Cruz. Jedná se o velmi lehká a tuhá karbonová kola, která vás na stezkách překvapí.

přicházejí se stejnými pneumatikami, jaké jsou vidět na všech ostatních sestavách, což by mohlo být trochu zklamáním pro některé jezdce, kteří očekávali více.

upgrady lze vidět v headsetu a rozbočovačích, takže Santa Cruz Chameleon SE & SE + rozhodně stojí za cenu $ 4,799.

Získejte to, pokud chcete nejlepší komponenty, spolehlivost, výkon a nejlepší výsledky na závodech a skupinových jízdách.

viz se & SE + modely na konkurenčním cyklistovi

sjezdové a lezecké výkony

Chameleon 29 I 27.5 + modely nabízejí slušný sjezdový výkon. Jak se dalo očekávat, 29er staví jsou mnohem lepší v této oblasti.

poměrně úzké pneumatiky 29 však nejsou vhodné pro stezky se spoustou skal a kořenů. Při sestupu se Chameleon cítí nejvíce doma na hladkých a rychlých sjezdech, které rozjíždějí adrenalin.

kromě toho má Chameleon slušně uvolněnou geometrii, takže vaše srdce buší, když najdete své já na vrcholu velmi strmého sestupu. Jakmile se dostanete dolů, budete mít důvěru opět díky vynikající ovladatelnost a trakci.

Santa Cruz kola na koni

pokud jde o lezení, oba 29 “ a 27,5+ modely fungují opravdu dobře, zejména na velmi drsných stoupáních. To je místo, kde jeho lehké pneumatiky opravdu svítí, a poloha je také pohodlná, ale ne dokonalá.

úhel sedlové trubky je poněkud uvolněný, takže posouvá vaši polohu dozadu, zejména pokud máte velmi dlouhé nohy. Proto na velmi strmých stoupáních nemusí vysokí jezdci získat veškerou páku, kterou potřebují k dupání pedálů.

všechny modely Chameleon, kromě d build, přicházejí také s kapátkem, což se stává velmi užitečným, když se potřebujete dostat do agresivní sestupné polohy a opravdu zaútočit na kopec.

proto bychom řekli, že Santa Cruz je dobrý horolezec a vynikající sestupující, takže můžete očekávat dobře zaoblený výkon na většině vašich jízd.

geometrie & dimenzování

jedním z důvodů, proč tolik jezdců miluje Santa Cruz, je geometrie kol, která vyrábějí. Vždy měli chytrá řešení, aby svým fanouškům poskytli progresivní geometrie, které se zlepšují s každou novou iterací.

i když 29″ a 27,5+ Chameleon staví by měly být zcela odlišné, mají skoro stejnou geometrii. Jedním ze způsobů, jak to Santa Cruz udělal, je poskytnutí 29 “ modelů 120 mm cestování a 130mm až 27,5+ modelů.

výsledkem je, že úhel hlavové trubky u všech modelů je 67,2-3° a úhel sedlové trubky je 72,7-8°, což jsou minimální výkyvy.

obě verze jsou k dispozici ve čtyřech velikostech a graf vypadá stejně bez ohledu na materiál rámu nebo velikost kola:

Santa Cruz Chameleon velikosti

v
v
L
XL
5’0″ — 5’5″
5’5″ — 5’10“
5’10“ — 6’1″
6’1″ — 6’6″

konečný verdikt

 navrhljak jsme již zmínili výše, Santa Cruz Chameleon je bezprecedentně zábavné kolo. Je to také jedno z nejvíce nastavitelných hardtailových kol, což z něj dělá bezpečnou volbu pro jezdce, kteří se stále snaží najít svůj oblíbený styl MTB.

je to však skvělá volba pro ty, kteří mají svou mysl nastavenou také na jeden typ jízdy, protože Chameleon může měnit barvy a dělat to všechno.

získejte 29er, pokud jste trochu vážnější a cílenější, se zaměřením na rychlost a výsledky na konci každé jízdy. Na druhou stranu, model 27,5+ vám bude dobře vyhovovat, pokud se rádi bavíte, testujete nové skladby a zvyšujete adrenalin.

Zobrazit všechny modely Chameleon na evo nebo na konkurenčním cyklistovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.