proč Taika Waititi ‚rezervace psi‘ by mohl být váš nový oblíbený komediální seriál

půlhodinový temný komediální seriál o skupině nativních teenagerů crimin‘ a dealin‘ v Oklahomě, s all-nativní jádro obsazení a domorodci za kamerou, a Quentin Tarantino odkazování-titul. Zní to jako chutný šálek čaje? To dělá pro mě — také – a přidání Taika Waititi do mixu jako spolutvůrce a spisovatele pouze osladí hrnec. FX dal rezervační psy, právě tato show, vyzvednutí série. Zde je důvod, proč to zní tak dobře, a proč je to tak důležité pro budoucnost televize.

zde je to, co Nick Grad, prezident, původní programování, FX Entertainment, musel říci o vyzvednutí: „Sterlin Harjo čerpá hluboce ze svých zkušeností jako rodák Oklahoman, aby rezervace psů skutečný-to-život a neuvěřitelně zábavný příběh mládí, odvahy a neštěstí. Taika Waititi propůjčuje sérii svůj značný talent, pomáhá Sterlinovi a jejich tvůrčímu partnerovi Garrett Baschovi vytvořit jedinečnou a originální sérii, kterou nemůžeme čekat, až diváci uvidí.“Spolutvůrce Harjo, který napsal pilota s Waititi a režíroval ho, to řekl o novinkách a jeho spolupráci s Waititi:“ jako dlouholetí přátelé, bylo jen přirozené, že jsme s Taikou našli projekt společně, a co lepší než show, která oslavuje doplňkové styly vyprávění našich domorodých komunit-Moje v Oklahomě a Taika v Aotearoa. Jsme nadšeni příležitostí vyprávět příběh rezervačních psů s naším úžasným obsazením a štábem, Garrett Basch, a celý tým ve FX.“Mezi další členy jejich týmu patří výkonný producent Basch (What we Do in the Shadows, další komediální seriál FX zapojený do Waititi) a samozřejmě jejich neuvěřitelné obsazení: D‘ Pharaoh Woon-a-Tai( Creeped Out), Devery Jacobs (Američtí bohové), Paulina Alexis (fazole) a nováček Lane Factor.

Taika Waititi režie Mandalorian
obrázek přes Disney+

kromě zjevného talentu, který je tomuto tvůrčímu týmu vlastní, a žánrové potěšení z televizního seriálu s temnou komedií a thrillerem, rezervace psů je důležitá kvůli jeho obrovskému kroku směrem k domorodému začlenění a zastoupení v zábavním průmyslu. Pokud jde o talent viděný na kameře nebo pracující v zákulisí, čísla jsou, z čistě datového hlediska, trapně nízké. A když jsou představeny nativní postavy, nebo prozkoumány nativní „mytologie“, jako v nedávné hororové sérii HBO Lovecraft Country, výsledky jsou často problematické a destruktivní. S Reservation Dogs, série naprosto naskládaná s původními tvůrci a talentem, dveře se budou stále otevírat, s více rozmanitými příběhy všech druhů žánrů z této široké komunity, které jsou vyprávěny a přijímány.

nemůžu se dočkat rezervačních psů — a jakmile budeme vědět více o tom, kdy bude série debutovat na FX, nad rámec slibu 2021, budeme ji mít pro vás.

Gregory Lawrence (1087 publikované články)

Gregory Lawrence (aka Greg Smith) je spisovatel, režisér, performer, skladatel a komik. Je spolupracovníkem redaktora Collideru a napsal pro Shudder, CBS, Paste Magazine, Guff, Smosh, Obsev Studios a další. Miluje pizzu a film Mortal Kombat. Pro více, www.smithlgreg.com

Více od Gregory Lawrence

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.