Přestaňme dělat nepříjemné úpravy vánočních písní

nejsem Vánoční grinch. Chci to dostat z cesty přímo dopředu. Opravdu miluji pečení vánočních cukroví, a sledování vánoční koledy Muppet, a poslouchat sváteční hudbu. Budu aktivně dát „prostě mají nádherné Vánoce“ na mých playlistů! Takže když vám řeknu, že existuje jediná vánoční píseň, která mi posílá studené chvění po páteři, vězte, že to není jen misantropická nadsázka v duchu bah humbug. Ne, je to píseň, která mě naprosto chladí k mému jádru. Nesnáším to. Mělo by být vydrhnuto z internetu a všechny zbývající kopie na CD by měly být shromážděny pro pochmurné (neslavné!) táborák na trávníku Mitche Mcconnella na památku začátku války o Vánocích.

mluvím samozřejmě o obálce Michaela Bublého “ Santa Baby.“

„Santa Baby“ sám o sobě je dokonale nádherná píseň o svádění Santa, takže vám přináší drahé dárky na vánoční ráno. Michael Bublé, samozvaný patron Vánoc, slyšel jeho jazzovou melodii a pomyslel si: „Gee whiz, určitě bych zněl skvěle zpívat tuto píseň.“Jediný problém, Bublé věděl, bylo, že to byla jednoznačně píseň o tom, že chce f*ck Santa. A tak změnil text a zrodil hudební ztělesnění fráze „no homo“, ústřední melodie k americké krizi maskulinity zabalené do pozlátka. S výjimkou obecného pojetí houkačky je „Santa Baby“ Michaela Bublého nejvýznamnějším příkladem performativní heterosexuality v Severní Americe.

spíše než požádat o duplex a kontroly, Michael požaduje Canucks tix. Protože, víte, sport je mužný.

ačkoli Bublé píseň se nazývá „Santa Baby,“ bere to na sebe odkazovat na Santa v celém ne jako „dítě“, ale místo toho jako “ Santa Buddy.“Je to hrozné. Jaký je váš vztah se Santa Clausem v této písni, Michaelem Bublé? Vy jste Ellis z Die Hard, který se ho snaží namazat? („Santo, kámo, jsem tvůj bílý rytíř!“) Obsahuje „buddy“ implicitní hrozbu? Nebo opravdu jen vážně zpíváte o tom, jak doufáte, že vám váš přítel Santa přinese na Vánoce fantastické hodinky?

není spokojen s tím, že právě změnil základní texty a základní premisu písně, Bublé také mění různé objekty, které žádá, aby se ujistil, že Santa ví, že je extrémně mužný. Je to „Rolex“, ne Sobol, který chce pod stromem, a Bůh chraň, aby mu Santa přinesl světle modrý kabriolet; ne, bubléův kabriolet musí být “ ocelově modrý.“OCELOVĚ MODRÁ! Díky Gender reveal stranám a naší podivné kulturní posedlosti genderovým dětským oblečením, Světle modrá je dost možná barva nejvíce spojená s mužským pohlavím. Potřebujete, aby vaše auto bylo manlier blue, Michaele Bublé? V tuto chvíli se mi zdá, že Michael Bublé něco kompenzuje, jako by měl tento rozhovor po telefonu se Santou, zatímco jeho žena je ve vedlejší místnosti a nemůže jí dát vědět, že jejich vztah se stal více než platonickým. Hned další věta zní: „počkám na tebe, vole.“

také požaduje, aby jeho strom byl ozdoben dekoracemi zakoupenými nikoli od Tiffanyho, ale od Mercedesu. Michaele, zlato, vím, že Tiffany ‚ S je dívčí jméno, ale je to jen obchod.

ve zbytku verše písně, spíše než požádat o duplex a kontroly, Michael požaduje Canucks tix. Protože, víte, sport je mužný. Požaduje také, aby jeho strom byl ozdoben dekoracemi zakoupenými nikoli od Tiffanyho, ale od Mercedesu. Michaele, zlato, vím, že Tiffany ‚ S je dívčí jméno, ale je to jen obchod. Dělají ozdobné dekorace a ozdoby! Jaký druh stromových dekorací chcete od Mercedesu? Teď se jen ztrapňuješ.

v posledním verši úplně upustí „Santa Buddy“ a místo toho ho označuje jako „Santa Papi“, což, No tak. Musíme všichni přiznat, že „Santa Papi“ je objektivně mnohem homoerotický způsob, jak se odkazovat na Santa než “ dítě.“

zpravidla si myslím, že umělci mění pohlaví zájmen v písních, které pokrývají, je hloupá a zbytečná. Téměř vždy to nakonec zní jako boty a trapné. Kdyby Michael Bublé právě zpíval „Santa Baby“ tak, jak to bylo napsáno, nepřemýšlel bych o tom. Chápeme, jak písně fungují, Michaele. Místo toho jeho podivná bastardizace vyvolává v mé mysli přesné otázky, které se tak zjevně snažil potlačit.

litujte nás Židů, kteří trpí skutečným nedostatkem svátečních písní a kteří tak byli nuceni předstírat, že „štěně pro chanuku“ je ve skutečnosti dobré.

to vede k většímu bodu: přestaňme dělat nepříjemné malé úpravy vánočních písní. John Legend a Kelly Clarkson se pokusili vrátit zpět vnímané vibrace znásilnění „Baby, venku je zima, „s verzí“ woke“, která se právě objevuje jako Kidz Bop. „Zavolám do auta a řeknu mu, ať si pospíší“? Teď se jí jen snažíš zbavit!

je to názor tohoto spisovatele, že píseň „Baby, It‘ s Cold Outside “ měla být vždy koketní na obou koncích – zpěvačka zjevně chce zůstat — ale hraje stydlivě, jak to vyžaduje sociální kontext 1940, ve kterém byla napsána. Ke mě, „hněv“ nad touto písní je úmyslné nesprávné čtení, které má poskytnout hravou polemiku. Ale ve skutečnosti přimět dva z našich nejlepších zpěváků, aby nahráli novou verzi, je divoké a trapné nadměrné.

podívejte se: pokud se vám nelíbí vánoční píseň, neposlouchejte ji. Pokud existuje vánoční píseň, o které si myslíte, že vyžaduje zásadní změnu textu, která ruší celý její předpoklad, nezpívejte ji. Skvělá zpráva je, Existuje více vánočních písní na obyvatele než v podstatě jakýkoli jiný druh písně. Můžete si nechat jeden ze svého seznamu skladeb, aniž by někdo skutečně starat. Škoda nás Židů, kteří trpí skutečným nedostatkem svátečních písní a kteří tak byli nuceni předstírat, že „štěně pro chanuku“ je vlastně dobré.

v Just Why, Dana Schwartz zkoumá podivné a vznešené momenty popkultury, o nichž se tento týden diskutuje na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.