o 2,000 Oslavte 420 pot day v UC Santa Cruz se zvýšenou policejní

kouř z hořící marihuany vyplňuje Porter Meadow v UC Santa Cruz během každoroční oslavy 420 V UCSC v pátek odpoledne. (Shmuel Thaler — Santa Cruz Sentinel)

SANTA CRUZ >> poblíž zakouřeného jádra 20-somethings, uprostřed jazzových, reggae a živých bicích rytmů, se Jeremy Kaye rozsvítil, když policista přerušil.

student druhého ročníku UC Santa Cruz se chystal oslavit 420-každoroční zvyk v 4:20 pm v dubnu 20, který někteří nazývají „Weed Day“ – se zhruba 2,000 vrstevníky na Porter Meadow v pátek odpoledne. Ale on a mnoho dalších dostalo citace o státním zákonu zakazujícím kouřit trávu na veřejnosti, do 1000 stop od školy, rekreačního střediska nebo Centra pro mládež, pokud se to nestane v rezidenci. Zákon zakazuje komukoli kouřit marihuanu, i když má zdravotní kartu, ve školním autobusu, ve vozidle, které je provozováno nebo při provozu lodi.

„v loňském roce to rozhodně nebylo tak rušné jako toto,“ řekl Kaye, když držel lístek, který očekával, že bude výdaj$250- $ 500. „Chystám se dostat oznámení v e-mailu, nebo moji rodiče budou. Žijí v LA. Můj táta bude asi trochu zklamaný.“

zatímco Proposition 64 legalizoval rekreační marihuanu v Kalifornii v lednu. 1, nemá žádný vliv na pravidla UC Santa Cruz.

UCSC je kampus bez kouře a drog, podle značek umístěných po celé louce.

“ pozor! Víte, že jste v 1000′ zařízení péče o děti na Porter Meadows?“varovalo znamení.

krátce poté, poblíž okraje davu, stál policista se zhruba čtyřmi dalšími v černých uniformách.

„toto je nekuřácký kampus,“ řekl důstojník druhému ročníku maturity z matematiky, který odmítl být jmenován.

mladý muž řekl, že 80 procent studentů ví, že je nezákonné kouřit na akademické půdě.

“ v loňském roce to tak nebylo, řekl mladý muž o tom, co považoval za nárůst citací.

policejní přítomnost

nikdo z oslovených policistů nebyl ochoten mluvit s tiskem o záznamu o krátké, opojné události. Obklopili hlasité, jásavé shromáždění na slunné louce. Důstojníci se shromáždili v malých týmech a sledovali z okraje města. Sentinel počítal asi 40 mírových důstojníků v uniformě. Jeden byl na špinavém kole. Další měl černé SUV, které hlídalo oblast a občas parkovalo.

letošní dav byl asi o 30 procent větší než loni, kdy nebyly vydány žádné citace za trestné činy související s marihuanou, informovala Policie UC Santa Cruz.

UCSC policejní šéf Nader Oweis řekl, že“ desítky citací “ byly vydány v pátek týmem důstojníků 100 z kampusů UC celostátně, místními donucovacími orgány a Kalifornskou dálniční hlídkou.

„napsali jsme citace pro všechno, od rozptýleného řízení, porušování vozidel a chodců až po lidi, kteří kouří marihuanu na veřejnosti, kouří marihuanu v nekuřácké zóně, kouří marihuanu do 1,000 stop od denního centra, jsou mladší 21 let a kouří marihuanu,“ řekl Oweis.

stovky vozidel prošly kontrolním stanovištěm na Empire Grade A Heller Drive na kampusu. Dálniční hlídka provedla čtyři zatčení pod vlivem alkoholu.

událost byla menší a kratší než v posledních letech, “ řekl Oweis.

„všichni, s nimiž mluvím, říkali, že je menší,“ řekl.

„nadějí“ podle něj bylo, aby se událost vyhoupla z celodenního veselí, kterého se někteří v minulosti na kampusu účastnili.

„většina lidí přišla mezi 3: 45 a 4 (pm),“ řekl Oweis. Většina z nich odešla do 4: 30, dodal.

„to je to, co chceme,“ řekl Oweis. „V minulých letech jsme tam měli lidi celý den, pod vlivem alkoholu do té míry, že potřebovali lékařskou pomoc. Měli jsme spoustu zápasů, spoustu problémů.“

v pátek potřeboval lékařskou pomoc pouze jeden účastník. Oweis odmítl diskutovat o povaze této pomoci.

ABUZZ

slavnosti nebyly vystřízlivění pro všechny studenty, nicméně.

Jeremy Hernandez, 21 let, sevřel v pravé ruce dvě velké hnědé otupělosti, když vytáhl tažení a mluvil o mírové oslavě.

“ podívejte se na všechny ty lidi. Nic špatného se teď neděje, “ řekl Hernandez, který studuje psychologii. „Všichni jsou šťastní. Všichni jsou pozitivní.“

student druhého ročníku UCSC z Long Beach jménem Sean, který odmítl poskytnout své příjmení, držel velký bílý osvětlený kloub, který střídal kouření a nabízel ostatním.

“ navzdory skutečnosti, že je to něco špatně legálně, můžeme přijmout, že se cítíme dobře, že se cítíme šťastní,“ řekl Sean. „Podívej se na všechny ty lidi, chlape. Kdy jste naposledy viděli tolik lidí tak šťastných, společně na jednom místě ve zprávách? To se (ne) nestane.“

marihuana, řekl, je “ úžasná věc.“

“ lidi to mrazí. Dává to všechno do perspektivy: a právě teď, to je o visí ven a užívat si slunce, “ řekl Sean. „Dnes je ale rozhodně více policistů. Jediný, koho jsem loni viděl zatknout, byl ten, kdo přinesl 1-librový joint.“

o pár metrů dál v davu se mladý muž opřel o hlavu, zavřel oči a vdechl ze dvou kloubů stlačených v ústech a vydechoval hustý kouř do oblaku výše.

další skupině tří hodokvasičů policisté nařídili ukázat občanky. Blížilo se 4: 20, když loukou zaznělo jásot.

dav se rozptýlil asi o 15 minut později.

jak začal odchod, major ekonomie třetího roku Elliot Spector, 23, prodával ovoce nohou, Doritos, Cheetos a balenou vodu za 1 $ každý . A obchod byl dobrý.

„čím blíže to bylo 4: 20, tím rušnější věci se dostaly,“ řekl Spector.

jeho obchodní partner, Jackson Patrick-Sternin, 21letý filmový major, řekl, že munchies se chystají na mnoho hodokvasu.

„vysoká poptávka, myslím, že to má něco společného s oparem, který nás právě teď omývá,“ řekl Patrick-Sternin.

rýže Krispies zachází a ovoce u nohy byly nejprodávanější, Spector řekl.

„nikdo nechce čipy,“ řekl Spector. „Když se dostanu vysoko, potřebuji své chutě.“

mladý muž měl vážný rozhovor s policistou poblíž o „hromadném uvěznění“, zatímco ostatní mladí dospělí klopýtali a chichotali se v trávě na cestě zpět na Porter College a jinde.

„jsem lehký,“ řekl mladý muž.

„Šťastný 420,“ odpověděl jeho přítel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.