nový jezdec: jízda na motocyklu ve větru

jako začínající motocyklista si již dobře uvědomujete, že motocykl je ze své podstaty nestabilní, a pokud nezasáhnete jeho jménem, mohl by skončit ležet na boku. Tak, co děláte, když se ocitnete na koni na větrný den? S protivětrem to prostě vysajete a vypořádáte se s tím, pokud nemáte čelní sklo. Pravděpodobně si nevšimnete zadního větru, ale prodlouží vaši brzdnou dráhu. Budete se muset naučit tančit s větrem, když fouká ze strany.

typ motocyklu, na kterém jezdíte, může mít určitý vliv na to, jak zažíváte vítr. Kola s kapotážemi namontovanými na řídítkách mohou interagovat s větrem, když fouká z určitých směrů. V takovém případě zpomalte, dokud se vítr neposune. Sportovní kola s pevnými stranami mohou být také ovlivněna bočním větrem. To, jak se cítíte na nahém kole, je do značné míry faktorem jízdní polohy a směru větru. Protivítr na nahé kolo sát. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít jinak, než ležet na nádrži, plochý styl dráhy.

kola s čelními skly namontovanými na řídítkách mohou být nepříznivě ovlivněna větrem-zejména u čelních skel s náhradními díly.

největší problémy pro motocyklisty nastávají, když vítr fouká ze strany. Pro začínajícího jezdce to vypadá, že vás vytlačí ze silnice. A bude, pokud nepodniknete nějakou akci. Naštěstí, ve většině případů, vše, co musíte udělat, je naklonit kolo do větru mírně countersteering. (Nevíte, co je countersteering? Přečti si to jako první.) V lehkém vánku je úsilí sotva znatelné a poněkud automatické. Možná si ani nevšimnete, že se opíráte do větru. Klíčem k zdatnému motocyklu je však přesně vědět, co děláte a proč. Jak Rychlost větru zvedne, váš vstup řízení s návětrnou rukou se bude muset zvýšit. V extrémně silném větru, budete jezdit po dálnici viditelně opírající se do větru, a jakmile se dostanete na kloub, můžete se pobavit.

jak Protitáčet motocykl

ve dnech, kdy Rychlost větru není konstantní, musíte udržovat ostražitost, abyste zůstali ve svém jízdním pruhu a upravovali štíhlé kolo s intenzitou větru. S trochou praxe se to stane druhou přirozeností. Nebuďte však příliš sebevědomí. Stále musíte sledovat své okolí a předvídat, jak ovlivní tok větru. Například jízda přes most na dálnici nevypadá moc, ale stačí na okamžik výrazně snížit sílu větru. Pokud jste připraveni, o nic nejde. Jen na chvíli zmenšíte řízení. Podobně, na mezistátích, kde silnice protíná kopce místo toho, aby jimi procházela, může intenzita větru klesnout téměř na nulu, nebo se může krátce posunout do opačného směru, když procházíte vírem vytvořeným zářezem v kopci. Znovu, to není velký problém-pokud jste na to připraveni. Pokud ne, může to být děsivé.

buďte obzvláště opatrní při jízdě v horách ve větrných dnech. Tvar terénu může způsobit, že vítr dramaticky změní směr bez varování.

kopce a velké budovy nejsou jediné věci, které mohou způsobit, že vítr změní směr nebo se stane turbulentním. Projíždění velkého kamionu může ovlivnit vítr několika způsoby. Za prvé, jak se blížíte, kamion pro vás odřízne vítr a budete se cítit rychleji vtaženi do nízkotlaké zóny za vozíkem. Pokud míjíte po větru, vítr klesne na nulu, když jste vedle kamionu, ale zdá se, že chytí jezdce, je to, že síla větru se znásobí, když se dostanete na přední část vozíku a projdete vlnou vzduchu, kterou tlačí.

v bouřlivém dni, kdy se směr větru často mění, mohou být věci docela hektické, když reagujete na každou směnu. V této situaci by mohlo být rozumné zpomalit. Přesto používáte stejnou techniku opření kola do větru.

motocykl je o tom, jak se dostat ven v živlech, a vítr je jen součástí zážitku – pokud víte, co děláte. Foto Brian J Nelson

jízda ve větrných podmínkách, stejně jako mnoho aspektů motocyklu, je mnohem snazší, jakmile pochopíte, co musíte udělat a kdy to musíte udělat. Udělejte si den a jezdit několik set mil ve větru, a budete mít zvládl techniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.