může podání žádosti o rozvod zachránit vaše manželství?

může podání žádosti o rozvod zachránit vaše manželství?

jen za poslední měsíc jsem mluvil se třemi různými lidmi, kteří podali žádost o rozvod v naději, že zachrání své manželství. Téma bylo stejné: byli na konci lana. Cítili se, jako by byli jediným zúčastněným členem manželství, a nemohli opravit své manželství bez závazku druhého z manželů k manželství. Doufali a modlili se, že získání této žádosti o rozvod bude budíčkem, který jejich manžel potřebuje, aby mohl začít pracovat na manželství.

první klientka žádala svého manžela, aby s ní roky chodil do poradenství. Věci byly špatné a on by se nezúčastnil. Byl v depresi a neustále se na ni zlobil. Nemohla nic udělat správně. Při jedné příležitosti se na ni zlobil, že mu neřekl, že mají málo pytlů na odpadky. Opravdu doufala, že jakmile mu předloží žádost o rozvod, přehodnotí to, jít do poradenství a pracovat na manželství.

druhá osoba byla v polovině 80. let. byla vdaná více než 30 let a byla unavená z toho, že její manžel je na ni zlý. Nechtěla se rozvést. Chtěla, aby ji její manžel začal respektovat a být laskavý. Nedávno zdědila peníze a vůbec poprvé, měla kontrolu nad něčím v jejich manželství. (Dědictví je samostatný majetek, takže ho vlastnila zcela.) Chtěl, aby ji převedla na spoluvlastnictví. Problém byl v tom, že měla tři dospělé děti od svého prvního manžela a chtěla jim darovat část peněz. Kdyby ho přidala na účet, byla si jistá, že zablokuje její schopnost darovat svým dětem. Navíc tato přesilovka musela skončit. Utratila peníze za něj a za to, aby dělali věci společně; proč pro ni nemohl být prostě šťastný? Nechala nás navrhnout žádost o rozvod, ale nepodala ji. Ukázala mu to před odjezdem na dovolenou, aby ho zvážila. Tohle chtěl?

třetí byl muž, který byl ženatý 25 let. Jeho žena byla těžká alkoholička, která potřebovala jít na rehabilitaci. Prosil ji, aby šla. Slíbila, že to udělá, ale nikdy se k tomu nedostala. Šla na několik schůzek AA, jen aby druhý den začal znovu pít. Děti byly teď mimo dům a ona byla fungující alkoholička. Měl obavy z odpovědnosti. Tvrdě pracovali a ušetřili spoustu peněz v důchodu. Co když byla opilá a měla nehodu? Co kdyby byli žalováni a on o všechno přišel? Nechtěl se rozvést. Chtěl střízlivou ženu.

tři klienti v jednom měsíci přicházejí do moderního práva podat žádost o rozvod, aby zachránili své manželství!?! Co dává? Možná je to prohlášení na našem webu-nevolejte nám, pokud hledáte bláto na svého bývalého a zvyšujete náklady na právníka. Chceme, abys zůstala vdaná. Nechtěli bychom nic víc, než odmítnout vaši žádost o rozvod a poslat vás šťastně až do smrti.

tak co se stalo? Klient 1 a 2 oba prošli svými plány a, zatím, funguje to. Oba ukázali petici svému manželovi, který souhlasil s tím, že na ní bude pracovat. Realita rozvodu není hezká. Třetí klient se rozhodl, že ještě nic neudělá. Má informace, ale není připraven zkusit jadernou variantu.

Nejsem si jistý, zda podání žádosti o rozvod může zachránit vaše manželství. Jsem si jistý, že poradce by pravděpodobně řekl, že to není dobrá taktika. Ale může to fungovat … dám vám vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.