Kontrolní seznam: jak optimalizovat Infographic pro SEO

přestože infographic marketing existuje již deset let (a 65% obchodníků používá infografiku, podle zprávy Content Marketing Institute z roku 2018), stále vidíme, jak značky dělají nováčkovské chyby, pokud jde o optimalizaci infographic pro SEO.

podle studie 2017 HubSpot 61% obchodníků tvrdí, že zvýšení organické viditelnosti je jejich nejvyšší příchozí marketingovou prioritou, přesto mnoho z nich nechává své infografiky a blogy neoptimalizované. To je neuvěřitelně frustrující vidět, protože organický provoz je tak důležitý – pro vaše klíčová slova, vaše sociální akcie, a více. Ale místo nadávání, jsme tu, abychom vám ukázali rychlý a snadný způsob, jak optimalizovat infographic pro SEO, podle osvědčených postupů.

jak optimalizovat Infographic pro SEO

zde najdete našeho jednoduchého průvodce optimalizací infographic pro SEO, včetně několika tipů, infographic a kontrolního seznamu, který vám to usnadní. (Vážně, je to vše, co potřebujete.) Takže až se příště budete připravovat na publikování, postupujte podle těchto kroků a připravte se na úspěch.

Krok 1) Najděte Klíčové slovo pro optimalizaci

prvním krokem při optimalizaci infographic je zajistit, aby obsah podporoval jediné klíčové slovo nebo frázi klíčového slova. V ideálním případě, když lidé hledají toto klíčové slovo nebo frázi, váš úžasný obsah bude první věcí, kterou uvidí.

například jako agentura pro marketing obsahu specializující se na infografiku a vizualizaci dat rádi vytváříme obsah související s těmito tématy, aby naše služby byly viditelnější, když lidé vyhledávají tato související klíčová slova. Pro tento příspěvek, Zaměřujeme se na frázi “ infographic pro SEO.“Proto uvidíte tuto frázi použitou v tomto příspěvku.

pro vás je klíčové najít správné klíčové slovo. Chcete něco, za co můžete realisticky zařadit, a zároveň zajistit, aby to bylo relevantní pro vaše místo. Chcete-li najít správná klíčová slova, Podívejte se na Průvodce HubSpot pro začátečníky pro výzkum klíčových slov.

Pro tip: do budoucna doporučujeme identifikovat klíčová slova před vytvořením obsahu; tímto způsobem víte, že vaše infografiky jsou vždy relevantní pro vaše klíčové slovo.

Krok 2) Optimalizujte Infographic pro SEO

Jakmile znáte své klíčové slovo, jste připraveni optimalizovat infographic pro SEO. I když se může zdát, že mnoho z těchto věcí jsou malé detaily, je zásadní dokončit všechny tyto kroky, aby se vhodně optimalizovala. Seznam spustíme zde, a protože vás máme rádi, níže jsme také vytvořili infografickou verzi.

kam přidat klíčové slovo:

 • URL: pokud si všimnete, fráze „infographic pro SEO“ je v adrese URL tohoto příspěvku. Ujistěte se, že fráze klíčového slova je jasně umístěna v URL vašeho příspěvku, protože je to důležitý prvek, který vyhledávače používají pro hodnocení.
 • Nadpis: napište chytlavý nadpis, který obsahuje klíčové slovo.
 • Meta popis: přidejte přesvědčivé meta popis a zahrnout Klíčové slovo tam.
 • položky H1: Přidejte frázi klíčového slova do záhlaví H1, stejně jako další relevantní nadpisy.
 • názvy souborů obrázků: ujistěte se, že je soubor infografického obrázku uložen ve správném rozlišení a obsahuje klíčové slovo v názvu souboru. Totéž platí pro všechny blogové bannery nebo obrázky článků, které doprovázejí příspěvek. (Viz infographic níže, abyste se ujistili, že vaše obrázky jsou vhodné pro každou platformu.
 • obrázek alt text: protože vyhledávače nemohou procházet obsah obrázků (jednoduše uznávají, že existuje obrázek), musíte vyhledávačům sdělit, jaké jsou vaše obrázky. Tam přichází alternativní text. Pokud vytvoříte infographic o nejlepších restauracích v New Yorku, pravděpodobně byste jej chtěli zveřejnit pomocí alt textu “ Best New York Restaurants Infographic.“

jak optimalizovat INFOGRAFICKOU stránku:

 • zahrňte slušný počet slov: vyhledávače při procházení blogu berou v úvahu další funkce stránky, včetně délky stránky. Vyhledávače mají rádi delší příspěvky, zejména pokud jsou správně optimalizovány. Snažte se dostat své příspěvky na nejméně 1000 slov, a ujistěte se, že obsahují klíčová slova v celém textu.
 • Sledujte dobu načítání: ujistěte se, že se stránka načítá rychle a správně. Pokud načítání stránky trvá věčně, bude Google méně pravděpodobné, že ji nabídne jako návrh divákům. Zde je bezplatný nástroj, který vám dá vědět, jak Google posuzuje dobu načítání stránky. (Poznámka: Sledujte také míru okamžitého opuštění. Podobně jako časy načítání stránky, hlavní prioritou společnosti Google je servírovat obsah, který je cenný pro vyhledávače. Pokud máte neuvěřitelně vysokou míru okamžitého opuštění, Google předpokládá, že lidé nemají zájem o obsah příspěvku a nezobrazí jej na stránce s výsledky vyhledávače.
 • Optimalizujte tlačítka pro sociální sdílení: Sdílení je zásadní pro větší provoz. Ujistěte se, že tlačítka sdílení fungují a jsou viditelná.
 • mít viditelné CTA: nenechte svůj provoz plýtvat. Poskytněte další akci, která pomůže převést, ať už se jedná o tlačítko Stáhnout, přihlásit se k odběru nebo jiné CTA.

optimize-infographic-for-SEO

Poznámka: Pokud se to všechno zdá trochu moc nebo příliš ohromující na zapamatování, existují SEO pluginy, které vám to zjednodušují. Například, celý náš web je spuštěn přes WordPress, a používáme SEO plugin s názvem Yoast, který zajišťuje, že naše stránky zasáhnou náš SEO kontrolní seznam, než udeří publikovat.

můžete také použít tento praktický kontrolní seznam, abyste zajistili, že váš tým správně optimalizuje každý infographic (nebo jiný obsah). Neváhejte jej sdílet, vytisknout nebo uložit do záložek.

optimalizace-infographic-pro-SEO 2

Krok 3) Zvažte opětovnou optimalizaci nedostatečného výkonu

pokud máte archiv infografik, které nebyly správně optimalizovány pro SEO, nyní je čas je znovu navštívit. Osvěžující staré příspěvky s optimalizovanými hlavičkami, tituly a klíčovými slovy, stejně jako další obsah a obrázky, je skvělý způsob, jak získat další provoz. Udělali jsme to u některých našich starších příspěvků a zjistili jsme průměrný nárůst ekologického provozu o 20%.

Naučte se, jak získat větší provoz s lepší distribucí

SEO je skvělý způsob, jak získat provoz, ale není to jediný způsob. Kromě vyhledávání jsou zvláště cenná získaná média. Chcete-li zjistit, jak oslovit publikace a vlivné osoby, stejně jako další:

 • Naučte se, jak se dostat vystupoval v hlavních médiích pomocí strategie obsahu publikací na míru.
 • pomocí této příručky určete nejlepší distribuční kanály pro svůj obsah.
 • postupujte podle těchto tipů a propagujte svůj infographic jako agentura pro obsah.
 • Stáhněte si náš konečný průvodce distribucí obsahu e-knihy pro více užitečných tipů.

to znamená, že pokud byste mohli použít trochu pomoci získat více očí na váš obsah, pojďme mluvit o nejlepší strategii pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.