je bezpečnost iluzí? Může Být Strach Užitečný?

jak víme, že být realistický, následovat naše obavy, nás udrží mimo nebezpečí?

odpovědět? Nic takového nevíme a nemůžeme vědět.

každý z nás by mohl zemřít na infarkt právě teď, nebo spadnout ze schodů a zlomit si vaz, nebo být rozdrcen při hořící autonehodě dnes odpoledne. Neexistuje žádná bezpečnost. Všechno je to iluze.

znamená to, že některé situace nemusí být bezpečnější než jiné?

jistě. Sedět v mé domácí kanceláři, v mém přeplněném křesle je pravděpodobně bezpečnější než nabíjet Afghánistánem s americkou vlajkou na zádech. Stejně jako líbání kobry je bezpečnější než líbání.

ale tvrdit, že brát jednu práci přes druhou, odbočit vlevo místo vpravo na křižovatce, nebo Nesledovat svou intuici a vášeň dělat to, co chcete dělat, je bezpečnější než dělat to, je absurdní v extrému, pokud samozřejmě, vaše vášeň je projít teroristickým táborem na sobě starou slávu, a políbit nějaké kobry na cestě.

strach nás neudrží v bezpečí; nic ne.

strach nás většinou jen zabíjí v 25 letech, což nás činí hnijícími, chodícími mrtvolami, dlouho předtím, než na nás hodí prach a řeknou zasrané modlitby.

existuje mnohem větší riziko, řekl bych, a to je riziko, že nebudeme dělat to, co chceme. Riziko dávat do reality, být realistický.

nebuďme realističtí; vytvořme si místo toho vlastní realitu, beze strachu.

Steve Bivans je trenér narušení, autor nejprodávanějšího Be Hobit, Save the Earth: průvodce udržitelným životem v kraji, a pracuje na své druhé knize, samotný konec strachu. Pokud se chcete dozvědět, jak být šťastný a úspěšný, kontaktujte Steve pro bezplatnou konzultaci a zjistěte, jak vám může pomoci! KONTAKT STEVE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.