Downtown Shanghai

po nějakou dobu před koncem 1980ů byla fyzická perspektiva centra Šanghaje téměř stejná jako v předkomunistickém období. Vzhledem k politice rozvoje integrovaných obytných a průmyslových komplexů v předměstských oblastech, rozvoj a obnova centrálního města dostala nízkou prioritu. Mnoho budov před druhou světovou válkou, ve kterých sídlily zahraniční obchodní zájmy a diplomatické mise, stále dominovalo oblasti.

Nanjing Road v noci, Šanghaj, Čína.

Claudio Zaccherini/. com

rozšíření na jih a na západ od soutoku řek Suzhou a Huangpu, centrální Šanghaj má z větší části vzor roštové ulice a zahrnuje oblast původně obsaženou v Britské koncesi. Oblast je ohraničena na východě podél Huangpu Zhongshan Dong Lu (East Zhongshan Road); na západě Xizang Zhong Lu; a na jihu Yan ‚ An Dong Lu, který byl postaven na bývalém kanálu Yangjingbang, který oddělil Brity od francouzských ústupků. Zhongshan Dong Lu má několik hotelů, centrální správní úřady Šanghaje, a bydliště pro zahraniční námořníky. Na hlavní obchodní tepně, Nanjing Dong Lu, který vede na západ od východní silnice, leží jedno z největších maloobchodních zařízení v Šanghaji—Obchodní dům číslo jedna v Šanghaji—stejně jako restaurace, hotely, a centrální komunikační budova.

okres Hongkou leží na sever a východ od řeky Suzhou. Původně byl vyvinut americkými a japonskými koncesionáři a v roce 1863 byl spojen s britskou koncesí na jih za účelem vytvoření mezinárodní dohody. Je to důležitá průmyslová oblast, s loděnicemi a továrnami rozloženými podél břehu Huangpu ve východní části okresu. Jeho nejznámější budova, Shanghai Dasha (Shanghai Mansions Hotel), má výhled na Huangpu.

Šanghaj: Huangpu district

Huangpu district v noci, Šanghaj, Čína.

Geoff Tompkinson / GTImage.com (a Britannica Publishing Partner)

staré čínské město, které je nyní součástí centrálního Šanghaje, se vyznačuje náhodným a labyrintovým uličním vzorem. Až do počátku 20. století byla oblast obklopena zdí dlouhou 3 míle (5 km). Nyní je ohraničena dvěma ulicemi Renmin Lu a Zhonghua Lu, které sledují průběh původní zdi; a je rozdělena hlavní severojižní tepnou Henan Nan Lu (South Henan Road).

Západní Šanghaj je primárně rezidenční povahy a je místem výstavního centra v Šanghaji. Na jihozápad, okres Xuhui, dříve Xujiahui, se stal centrem křesťanské misijní činnosti v Číně v 17. století. Během pozdních 1800s, jezuitští kněží založili hlavní knihovnu, tiskárna zařízení, sirotčinec, a meteorologická observatoř v této oblasti.

vzory využití půdy v metropolitní Shanghai zrcadlo pre-1949 real-estate-tržní podmínky. Hodně z vysoce hodnotné půdy předané průmyslovým závodům, sklady, a dopravní zařízení leží v blízkosti řek Huangpu a Suzhou. Jižně od Suzhou, který prochází asi dvěma desítkami mostů ve městě, obytné oblasti sahají na jih od průmyslového pásu po Huangpu. Severně od Su-čou jsou obytné oblasti méně jasně vymezeny a v přechodné zóně dochází k postupnějšímu slučování města a země. Souvislé městské osídlení je na severu ohraničeno dvěma hlavními východo-západními tepnami Zhongshan Bei Lu a Siping Lu.

Maloobchod je soustředěn ve staré centrální obchodní čtvrti, ačkoli proporcionální objem obchodu, který se zde uskutečňuje, se snížil se založením průmyslových satelitních měst a vesnic na okraji Šanghaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.